Nasza oferta

Godziny pracy:

Pn - Pt: 8:00 do 16:00
Sob: 8:00 do 13:00

 
Zapraszamy !!!


 

Wymiana oleju

Wymiana oleju jest bardzo ważna.
Olej jak każdy płyn eksploatacyjny z czasem traci swoje właściwości. Dodatkowo podczas pracy silnika drobikni metalu pływają w oleju który ofszem jest filtrowany przez filtr jednak nie wszystko jest w stanie wychwycić.
Podczas wymiany oleju w serwisie samochodowym mechanik dobiera odpowiedni olej do naszego silnika, a stary olej zostaje rzeznaczony do utylizacji, a my nie musimy się martwić co zrobić z zużytym olejem.

Jak wybrać najodpowiedniejszy olej? - Najlepiej taki jaki zalecany jest przez producenta silnika. Nie należy eksperymentować z olejami, ponieważ może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia. Oleje przede wszystkim pod względem gęstości dzielą się na oleje syntetyczne (olej o małej gęstości), pośrednie półsyntetyki (średnio gęsty) i mineralne (najgęstrzy). Często myśląc żeby kupić dobry, drogi olej syntetyczny dla naszego samochodu możemy popełnić wielki błąd ponieważ silnik może nie być do tego oleju przystosowany i zacznie cieknąć a czasem i zatrzeć się. Również w drugą stronę kupując tani olej mineralny wlewając do nowoczesnego silnika przystosowanego pod oleje syntetyczne możemy go uszkodzić. Dlatego najlepiej wymianę oleju zlecić wykfalifikowanemu mechanikowi który doradzi jaki olej będzie najardziej odpowiedzni i wymieni go w umiejętny sposób.
Podczas wymiany oleju ważne aby wymienić również filtr oleju. Gdybyśmy wymienili sam olej bez filtra (w filtrze pozostaje sporo starego oleju) podczas pracy silnika doszło by do przepłókania filtra przez co niektóre zanieczyszczenia mogą się przedostać do świeżego oleju przez co go zanieczyszczą.